ZAVŘÍT

Překladač Překladač Google
KurzyZobrazit kurzy
USDAmerický dolar24.5065Americký dolar
GBPBritská libra31.6249Britská libra
EUREuro26.6305Euro
AUDAustralský dolar16.6039Australský dolar
CADKanadský dolar18.0115Kanadský dolar
PLNPolský zlotý6.5268Polský zlotý
CHFŠvýcarský frank27.2989Švýcarský frank
Registrovat

Neobvyklé věci prodané na eBay

Úvod > Zajímavosti a aktuality > Neobvyklé věci prodané na eBay

Na aukčním webu eBay bylo vystaveno mnoho neobvyklých položek. Některé se prodaly, zatímco jíné aukce ukončila společnost eBay, protože položky porušovaly pravidla eBay.

 

 

Budovy a pozemky

 

Prvním městem, které bylo prodáno na eBay bylo Bridgeville v Kalifornii v roce 2002

 

V roce 2005 byl na eBay prodán původní nápis Hollywood za 450 400 USD.

 

V roce 2006 se muž z Austrálie pokusil na eBay prodat Nový Zéland za vyvolávací cenu 0.01 USD. Ještě, než eBay zrušil aukci se cena zvýšila na 3 000 USD.

 

 

Vozidla

 

V červnu 2005 manželka Tima Shawa, britského rozhlasového DJe prodala Timův sportovní vůz Lotus Esprit za 50 pencí poté, co ho zaslechla flirtovat s modelkou Jodie Marsh. Vůz byl prodán do pěti minut a bylo požadováno, aby si ho kupující vyzvedl ve stejný den.

 

 

Vojenská techinka

 

V roce 2004 byl na eBay prodejcem Mike Landa nabízen  vyřazený stíhací letoun F/A-18 Hornet s počáteční cenou 1 milion dolarů. Mike Landa byl po zakoupení letadla ze šrotu  legálním vlastníkem letadla a také nabídl, že letadlo bude obnoveno do funčního stavu za cenu 9 milionů dolarů. Landa také řekl potenciálním kupcům, že by údržba letadla  stála zhruba 40 000 dolarů měsíčně pro dvě až tři hodiny letu. FBI řekla Landovi, že může letadlo prodat pouze americkému občanovi s bydlištěm ve Spojených státech a že letadlo nesmí opustit vzdušný prostor USA. Aukce skončila bez prodeje.

 

V roce 2006 koupil čínský podnikatel jménem Zhang Cheng od amerického prodejce stíhačku MiG-21 českého letectva za 24 730 USD. Prodejce nakonec stíhačku odmítl odeslat.

 

 

Nové živočišné druhy

 

V září 2006 se prodávaný mořský ježek ukázal jako nový živočišný druh, později pojmenovaný Coelopleurus exquisitus.

 

V srpnu 2008 Dr. Richard Harrington oznámil, že zkamenělá mšice, kterou koupil za 20 liber od prodávajícího z Litvy, byla dříve neznámým druhem. Název dostala Mindarus harringtoni po Dr. Harringtonovi. Chtěl jí pojmenovat Mindarus ebayi, ale toto jméno bylo zamítnuto jako příliš nevhodné. 45 milionů let stará mšice je nyní umístěna v muzeu v Londýně.

 

 

Jídlo a pití

 

V roce 2000 byl prodán toust, který byl z poloviny sněděn Justinem Timberlakem,  19letému fanouškovi za 1025 dolarů. Do dražby jej umístil DJ rozhlasové stanice poté, co Timberlake zanechal zbytek toustu po dokončení rozhovoru ve studiu stanice.

 

V prosinci 2004 byla za 455 dolarů prodána voda z plastového kelímku, ze kterého se údajně jednou napil Elvis Presley na koncertě v Severní Karolíně v roce 1977.

 

Student Bill Bennett prodal na eBay kukuřičnou vločku za 1,63 dolaru.

 

V roce 2004 byl částečně snědený 10 let starý grilovaný sendvič se sýrem podobající se Panně Marii prodán na eBay za 28 000 dolarů.

Toust Panna Marie

 

 

Lidé

 

V dubnu 2005 prodal americký podnikatel Matt Rouse právo zvolit mu nové prostřední jméno za 8 000 USD. Utahské soudy ovšem odmítly změnu povolit. V současné době je jeho prostřední jméno stále původní „Jean“.

 

V květnu 2008 nabídl Paul Osborn ze Spojeného království svou manželku Sharon k prodeji na eBay s tím, že měla poměr se spolupracovníkem.

 

V červnu 2008 Ian Usher nabídl v aukci svůj „celý život“. Aukce zahrnovala jeho dům v Perthu, jeho věci, představení jeho přátelům a jeho práci.

Nakonec se jeho „život“ v aukci prodal za 384 000 dolarů.

 

V roc 2009 vydražila matka šesti dětí z jižního Arkansasu zákonná práva na pojmenování svého nenarozeného dítěte.

 

V únoru 2011 byly na eBay uvedeny do dražby vlasy kanadského zpěváka Justina Biebera. Prodaly se za 40 668 USD a výtěžek putoval organizaci na záchranu zvířat.

 

 

Ostatní

 

V lednu 2008 byly na eBay vydraženy čtyři golfové míčky poté, co byly chirurgicky odstraněny z krajty kobercové, která je nechtěně spolkla společně s vejci v kuřecím výběhu. Příběh přilákal značnou mezinárodní pozornost a míčky se nakonec prodaly za více než 1400 dolarů. Krajta se zotavila a byla propuštěna.

 

V září 2010 se 23letý muž jménem Michael Fawcett pokusil získat peníze na výzkum rakoviny prodejem ducha. Po 6. dni aukce však společnost eBay položku odstranila a uvedla, že je v rozporu s jejich pravidly o prodeji nehmotných předmětů, nebo předmětů, jejichž existenci nelze ověřit při jejich přijetí, jako jsou duše nebo duchové.

 

V listopadu 2013 anonymní ruský prodejce nabídl možnost poslat zpopelněné lidské ostatky na oběžnou dráhu Země. Prodejce uvedl, že jeho blízký příbuzný zabalí urnu s osobními věcmi jednoho z ruských kosmonautů a pošle ji v kosmické lodi Progress na mezinárodní vesmírnou stanici ISS. Dále bude prostřednictvím odpadní brány urna vypuštěna do vesmíru na oběžnou dráhu Země.